Read Time:29 Second
Британската радиостанция Radio Caroline съобщи за смъртта на крал Чарлз III, след което се извини за грешката си.
Днес радиото пусна химна „Боже, пази краля“. Водещите съобщиха за преустановяване на обичайната програма заради смъртта на краля.
15 минути по-късно водещите се върнаха в ефир и се извиниха за инцидента. Случилото се бе обяснено от ръководството на медията като „компютърна грешка“.
„В нашето главно студио случайно се активира процедурата „Смърт на монарха“, която всички британски станции имат в готовност, надявайки се да избегнат прилагане ѝ“, поясни директорът на радиостанцията Питър Мур.
