Британската певица Джеси Джей съобщи, че е преборила рака. Изпълнителката сподели радостната новина в социалните мрежи след тежък и емоционален период, белязан от лечение, операции и промени в професионалните ѝ планове.
Звездата публикува видео, в което показва моменти преди годишния си профилактичен преглед и ядрено-магнитния резонанс на гърдата. Именно след резултатите тя разкри, че вече няма данни за заболяването.
„Резултатите са тук и аз вече нямам рак. Ридах с часове, а след това си поех въздух с облекчение за първи път от една година насам“, сподели певицата.
Джеси Джей беше откровена с феновете си през целия период на лечението, като разказваше както за трудните моменти, така и за надеждата по пътя към възстановяването. През юни 2025 г. тя обяви, че е диагностицирана с рак на гърдата, след като дълго се е колебаела дали да говори публично за състоянието си.
Заболяването наложи и сериозни промени в кариерата ѝ. През август певицата отмени датите от американското си турне No Secrets и отложи концертите си във Великобритания и Европа заради втора операция.
Въпреки трудностите, само месец след интервенцията Джеси Джей отново се върна на сцената — знак за силата и решимостта ѝ да продължи напред.
